LM4120AIM5-3.3-TI
Mfr.Part #
LM4120AIM5-3.3-TI
Manufacturer
Texas Instruments
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Description
THREE TERMINAL VOLTAGE REFERENCE
Manufacturer :
Texas Instruments
Product Category :
Voltage Reference
Package :
Bulk
Temperature Coefficient :
50ppm/°C
Voltage - Input :
2V ~ 12V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package :
SOT-23-5
Output Type :
FIXED
Product Status :
Active
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Noise - 10Hz to 10kHz :
36μVp-p
Current - Output :
5 mA
Noise - 0.1Hz to 10Hz :
20µVp-p
Current - Supply :
275μA
Tolerance :
±0.2%