LM4050CEX3-2.5+T
Mfr.Part #
LM4050CEX3-2.5+T
Manufacturer
Analog Devices, Inc.
Package / Case
SC-70, SOT-323
Description
IC VREF SHUNT 0.5% SC70-3
Manufacturer :
Analog Devices, Inc.
Temp Coef of Voltage-Max :
50 ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Qualification Status :
Not Qualified
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.5V
Terminal Form :
Gull wing
JESD-30 Code :
R-PDSO-G3
Temperature Coefficient :
50ppm/°C
260
Height Seated (Max) :
1.1mm
Package / Case :
SC-70, SOT-323
Output Voltage :
2.5V
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
1
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Cathode :
65μA
Output Voltage-Min :
2.4875V
Noise - 10Hz to 10kHz :
35μVrms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Terminal Pitch :
0.65mm
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
6 Weeks
Width :
1.25mm
Output Voltage-Max :
2.5125V
Tolerance :
±0.5%
Current - Output :
15mA
Length :
2mm