LM4050BEX3-3.3+T
Mfr.Part #
LM4050BEX3-3.3+T
Manufacturer
Analog Devices, Inc.
Package / Case
SC-70, SOT-323
Description
IC VREF SHUNT 0.2% SC70-3
Manufacturer :
Analog Devices, Inc.
EAR99
Lead Free :
Lead Free
Qualification Status :
Not Qualified
Length :
2mm
1
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Number of Functions :
1
Noise - 10Hz to 10kHz :
50μVrms
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Package / Case :
SC-70, SOT-323
Base Part Number :
LM4050
Output Voltage-Max :
3.3066V
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
HTS Code :
Current - Output :
15mA
Temp Coef of Voltage-Max :
50 ppm/°C
Tolerance :
±0.2%
Output Voltage-Min :
3.2934V
Width :
1.25mm
Shunt
Trim/Adjustable Output :
No
Height Seated (Max) :
1.1mm
Output Voltage :
3.3V
JESD-30 Code :
R-PDSO-G3
Analog IC - Other Type :
TWO TERMINAL VOLTAGE REFERENCE
Terminal Pitch :
0.65mm
Temperature Coefficient :
50ppm/°C