LLXBD6060YEL150M
Mfr.Part #
LLXBD6060YEL150M
Package / Case
2424 (6060 Metric)
Description
FIXED IND 15UH 1.9A 100.1MOHM SM
Current Rating (Amps) :
1.9 A
Frequency - Self Resonant :
10MHz
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-25°C ~ 120°C
Inductance :
15 µH
Q @ Freq :
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Package / Case :
2424 (6060 Metric)
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
DC Resistance (DCR) :
77mOhm
Current - Saturation (Isat) :
2.3A
Datasheets
LLXBD6060YEL150M
TAIYO YUDEN LLXBD6060YEL150M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD