LLXBD3030KKT3R3M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LLXBD3030KKT3R3M
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.3UH 940MA 168MOHM SM
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-25°C ~ 120°C
Current Rating (Amps) :
940 mA
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Mounting Style :
PCB Mount
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Ratings :
Termination Style :
SMD/SMT
Features :
Type :
Wirewound
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Product Category :
Power Inductors - SMD
Q @ Freq :
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Product :
Power Inductors
Current - Saturation (Isat) :
870mA
Material - Core :
Ferrite
Series :
LLXB
Frequency - Self Resonant :
63MHz
Product Type :
Fixed Inductors
Brand :
Inductance :
3.3 µH
Product Status :
Active
DC Resistance (DCR) :
140mOhm
Package :
Tape and Reel (TR)
RoHS :
Details
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Tolerance :
±20%
Datasheets
LLXBD3030KKT3R3M
TAIYO YUDEN LLXBD3030KKT3R3M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD