LLXBD6060MKT101ME
Mfr.Part #
LLXBD6060MKT101ME
Package / Case
2424 (6060 Metric)
Description
FIXED IND 100UH 320MA 2.616 OHM
Current - Saturation (Isat) :
350mA
Tolerance :
±20%
Current Rating (Amps) :
320 mA
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Inductance :
100 µH
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 120°C
DC Resistance (DCR) :
2.18Ohm
Package / Case :
2424 (6060 Metric)
Frequency - Self Resonant :
1MHz
Datasheets
LLXBD6060MKT101ME
TAIYO YUDEN LLXBD6060MKT101ME
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD