LLXBD5050YKL220M
Mfr.Part #
LLXBD5050YKL220M
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 22UH 1.4A 163.8MOHM SM
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
DC Resistance (DCR) :
126mOhm
Frequency - Self Resonant :
9MHz
Operating Temperature :
-25°C ~ 120°C
Inductance :
22 µH
Size / Dimension :
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Current Rating (Amps) :
1.4 A
Tolerance :
±20%
Current - Saturation (Isat) :
1.6A
Package / Case :
Nonstandard
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Datasheets
LLXBD5050YKL220M
TAIYO YUDEN LLXBD5050YKL220M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD