LLXBD5050YKL150M
Mfr.Part #
LLXBD5050YKL150M
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 15UH 1.8A 104 MOHM SMD
Size / Dimension :
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
DC Resistance (DCR) :
80mOhm
Package / Case :
Nonstandard
Current - Saturation (Isat) :
2A
Inductance :
15 µH
Frequency - Self Resonant :
13MHz
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current Rating (Amps) :
1.8 A
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-25°C ~ 120°C
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Datasheets
LLXBD5050YKL150M
TAIYO YUDEN LLXBD5050YKL150M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD