LLXBD3030QKT220M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LLXBD3030QKT220M
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 470MA 624MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Brand :
Ratings :
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Package :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Material - Core :
Ferrite
Product Category :
Power Inductors - SMD
Tolerance :
±20%
Features :
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Inductance :
22 µH
RoHS :
Details
DC Resistance (DCR) :
520mOhm
Operating Temperature :
-25°C ~ 120°C
Product :
Power Inductors
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Series :
LLXB
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
20MHz
Shielding :
Shielded
Type :
Wirewound
Current - Saturation (Isat) :
470mA
Termination Style :
SMD/SMT
Current Rating (Amps) :
470 mA
Mounting Style :
PCB Mount
Product Type :
Fixed Inductors
Supplier Device Package :
Datasheets
LLXBD3030QKT220M
TAIYO YUDEN LLXBD3030QKT220M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD