LLRNJ10165GL1R5NNY
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LLRNJ10165GL1R5NNY
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.5UH 8.04A 7.2MOHM SM
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Product Type :
Fixed Inductors
Termination Style :
SMD/SMT
Height - Seated (Max) :
0.270" (6.85mm)
Inductance :
1.5 µH
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Frequency - Self Resonant :
Product :
Power Inductors
Mounting Type :
Surface Mount
Ratings :
Q @ Freq :
Package / Case :
Nonstandard
Features :
Product Status :
Active
Series :
LLRN
Package :
Tape and Reel (TR)
Current - Saturation (Isat) :
13.6A
Shielding :
Shielded
RoHS :
Details
Tolerance :
±30%
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Supplier Device Package :
DC Resistance (DCR) :
6.2mOhm
Product Category :
Power Inductors - SMD
Current Rating (Amps) :
8.04 A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Brand :
Mounting Style :
PCB Mount
Material - Core :
Ferrite
Type :
Wirewound
Datasheets
LLRNJ10165GL1R5NNY
TAIYO YUDEN LLRNJ10165GL1R5NNY
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD