LLRNJ10145GL220MNY
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LLRNJ10145GL220MNY
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 2.55A 62.4MOHM SM
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
LLRN
Brand :
Type :
Wirewound
Q @ Freq :
Product Type :
Fixed Inductors
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Height - Seated (Max) :
0.191" (4.85mm)
RoHS :
Details
Package / Case :
Nonstandard
Product Category :
Power Inductors - SMD
Product :
Power Inductors
Frequency - Self Resonant :
DC Resistance (DCR) :
52mOhm
Product Status :
Active
Shielding :
Shielded
Inductance :
22 µH
Size / Dimension :
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Tolerance :
±20%
Current - Saturation (Isat) :
2.87A
Ratings :
Features :
Mounting Style :
PCB Mount
Package :
Tape and Reel (TR)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Supplier Device Package :
Current Rating (Amps) :
2.55 A
Termination Style :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Material - Core :
Ferrite
Datasheets
LLRNJ10145GL220MNY
TAIYO YUDEN LLRNJ10145GL220MNY
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD