LLQBA251818T101K
Mfr.Part #
LLQBA251818T101K
Package / Case
1007 (2518 Metric)
Description
FIXED IND 100UH 60MA 2.1 OHM SMD
Size / Dimension :
0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Current Rating (Amps) :
60 mA
Tolerance :
±10%
Inductance Frequency - Test :
796 kHz
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Frequency - Self Resonant :
9MHz
DC Resistance (DCR) :
2.1Ohm
Ratings :
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
1007 (2518 Metric)
Inductance :
100 µH
Datasheets
LLQBA251818T101K
TAIYO YUDEN LLQBA251818T101K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD