LLQBA201212T220M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LLQBA201212T220M
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 80MA 1.7 OHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Type :
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Series :
LLQB
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Features :
Frequency - Self Resonant :
16MHz
Shielding :
Unshielded
Q @ Freq :
Type :
Wirewound
Product Status :
Active
Mounting Style :
PCB Mount
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
22 µH
Product Category :
Power Inductors - SMD
Material - Core :
Ferrite
DC Resistance (DCR) :
1.7Ohm
Product :
Power Inductors
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Brand :
Current Rating (Amps) :
80 mA
Termination Style :
SMD/SMT
RoHS :
Details
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Height - Seated (Max) :
0.057" (1.45mm)
Supplier Device Package :
Current - Saturation (Isat) :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
±20%
Ratings :
Datasheets
LLQBA201212T220M
TAIYO YUDEN LLQBA201212T220M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD