LLL31MR71E474MA01L
Mfr.Part #
LLL31MR71E474MA01L
Description
CAP CER 0.47UF 25V X7R 0612
Ceramic Capacitors
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thickness :
1.2446mm
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Series :
LLL
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Length :
1.6mm
Height :
1.15mm
X7R
Multilayer :
Thickness (Max) :
0.049 1.25mm
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Factory Lead Time :
10 Weeks
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
0.47µF
Voltage - Rated DC :
25V
HTS Code :
Voltage :
25V