LLL31MR70J475MA01K
Mfr.Part #
LLL31MR70J475MA01K
Description
CAP CER 4.7UF 6.3V X7R 0612
Ceramic Capacitors
Depth :
3.2mm
Tolerance :
±20%
Height :
1.15mm
Voltage - Rated DC :
6.3V
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.049 1.25mm
Surface Mount
Pbfree Code :
Capacitance :
4.7μF
Thickness :
1.15mm