LLL317R71E223MA01L
Mfr.Part #
LLL317R71E223MA01L
Description
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0612
Package / Case :
Max Operating Temperature :
125°C
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Dielectric :
X7R
HTS Code :
Depth :
3.2mm
Height :
700μm
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Thickness :
700μm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size Code :
Temperature Characteristics Code :
X7R
Width :
3.2mm
Tolerance :
20%
Packaging :
Tape and Reel
Terminal Finish :
Tin (Sn)
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
22nF
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
ECCN Code :
EAR99
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Length :
1.6mm
Number of Terminations :
2
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
25V
Multilayer :
yes
Murata Electronics LLL317R71E223MA01L
22nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0612