LLL317R71C224MA01K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LLL317R71C224MA01K
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0612 (1632 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0612
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
X7R
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Tin (Sn)
HTS Code :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
16V
Thickness :
700μm
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Applications :
Bypass, Decoupling
Mount :
Surface Mount
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Series :
LLL
Pbfree Code :
yes
Radiation Hardening :
No
Depth :
3.2mm
ECCN Code :
EAR99
Multilayer :
yes
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
1.6mm
Height :
700μm
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
0.22µF
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
0612 (1632 Metric)
Temperature Characteristics Code :
X7R
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Feature :
Low ESL (Reverse Geometry)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Murata Electronics LLL317R71C224MA01K
LLL 0.22μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL (Reverse Geometry) Surface Mount, MLCC 0612 (1632 Metric)