LK32166R8M-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LK32166R8M-T
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED INDUCTOR SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Q @ Freq :
50 @ 4MHz
Inductance :
6.8 µH
Ratings :
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) :
0.055 (1.40mm)
DC Resistance (DCR) :
800mOhm Max
Series :
LK
Type :
Multilayer
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test :
4 MHz
Tolerance :
±20%
Frequency - Self Resonant :
29MHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Current - Saturation (Isat) :
Mounting Type :
Surface Mount
Material - Core :
Ferrite
Current Rating (Amps) :
25 mA
Features :
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Shielding :
Shielded
Product Status :
Obsolete
Datasheets
LK32166R8M-T
LK32166R8M-T datasheet pdf and Fixed Inductors product details from TAIYO YUDEN stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD