LK3216150K-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LK3216150K-T
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED INDUCTOR SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%
DC Resistance (DCR) :
700mOhm Max
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Height - Seated (Max) :
0.055 (1.40mm)
Current - Saturation (Isat) :
Resistor Type :
Precision High Power
Resistance Tolerance :
0.1
Q @ Freq :
35 @ 1MHz
Product Length :
1.55 mm
Frequency - Self Resonant :
19MHz
Resistance :
200 Ohm
Product Status :
Obsolete
Shielding :
Shielded
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Ratings :
Power Rating :
0.1 W
Current Rating (Amps) :
5 mA
Material - Core :
Ferrite
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
LK
Mounting Type :
Surface Mount
Features :
Inductance :
15 µH
Voltage Rating :
100 V
Product Width :
0.8 mm
Type :
Multilayer
Datasheets
LK3216150K-T
LK3216150K-T datasheet pdf and Fixed Inductors product details from TAIYO YUDEN stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD