LK162-12-USB-IY
Mfr.Part #
LK162-12-USB-IY
Description
LCD MODULE 32 DIG 16 X 2
Viewing Area :
56.20mm L x 11.50mm W
Interface :
I2C, RS-232, TTL, USB
Operating Temperature :
0°C~50°C
Dot Size :
0.56mm Wx0.65mm H
Background Color :
Black
Character Size :
5.55mm Hx2.95mm W
Text Color :
Yellow
Outline L x W x H :
80.00mm x 36.00mm x 28.82mm
Voltage - Supply :
4.75V~5.25V
Datasheets
LK162-12-USB-IY
    CABLE DB9 TO FLOPPY HEADER
    POWER CABLE 12V
    POWER CABLE 5V