LK1608DR47K-T
Mfr.Part #
LK1608DR47K-T
Description
FIXED INDUCTOR SMD
Multilayer
Current - Saturation (Isat) :
Ratings :
Features :
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Obsolete
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
470 nH
DC Resistance (DCR) :
Supplier Device Package :
Q @ Freq :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) :
0.037 (0.95mm)
Material - Core :
Ferrite
Shielding :
Shielded
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Datasheets
LK1608DR47K-T
LK1608DR47K-T datasheet pdf and Fixed Inductors product details from TAIYO YUDEN stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD