LK16084R7K-T
Mfr.Part #
LK16084R7K-T
Description
FIXED IND 4.7UH 30MA 1.6 OHM SMD
Stock
3
In Stock :
3
Core Material :
Ceramic, Ferrite
Frequency - Self Resonant :
33MHz
Test Frequency :
10MHz
Packing Method :
Tape, Paper
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
DC Resistance (DCR) :
1.6Ohm Max
Q Factor :
35
REACH SVHC :
Unknown
Current Rating :
15mA
Inductance :
4.7μH
Shielding :
No
Number of Pins :
2
Height :
800μm
Published :
2011
Radiation Hardening :
No
Number of Functions :
1
Halogen Free :
Halogen Free
Inductance Tolerance :
10%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Type :
Multilayer
Body Material :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max DC Current :
30mA
Q @ Freq :
35 @ 10MHz
Case Code (Imperial) :
0603
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Special Feature :
MULTI LAYER
Depth :
950μm
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Number of Terminations :
LK
Mount :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
Datasheets
LK16084R7K-T
TAIYO YUDEN LK16084R7K-T
LK16084R7K-T datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD