LK16082R7M-T
Mfr.Part #
LK16082R7M-T
Description
FIXED IND 2.7UH 30MA 1.15OHM SMD
Fixed Inductors
Case Code (Imperial) :
DC Resistance (DCR) :
1.15Ohm Max
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Q @ Freq :
35 @ 10MHz
Depth :
950μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Special Feature :
MULTI LAYER
Factory Lead Time :
13 Weeks
Halogen Free :
Halogen Free
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
Number of Terminations :
2
Max DC Current :
30mA
Frequency - Self Resonant :
40MHz
Inductance :
2.7μH
Test Frequency :
10MHz
HTS Code :
Current Rating :
30mA
Packaging :
Multilayer
Termination :
SMD/SMT
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±20%
Height :
800μm
DC Current :
30mA
Packing Method :
Tape, Paper
Shielding :
Unshielded
Lead Free :
Lead Free
Number of Functions :
1
Military Standard :
Not
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Case Code (Metric) :
Datasheets
LK16082R7M-T
TAIYO YUDEN LK16082R7M-T
LK16082R7M-T datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD