LHLP12NB151KB
Mfr.Part #
LHLP12NB151KB
Description
FIXED IND 150UH 1.3A 240 MOHM TH
Height Seated (Max) :
0.630 16.00mm
Inductance :
150μH
Tolerance :
±10%
Inductance Frequency - Test :
796kHz
Size / Dimension :
0.512Dia 13.00mm
Operating Temperature :
-25°C~105°C
DC Resistance (DCR) :
240mOhm Max
Current Rating (Amps) :
1.3A
Datasheets
LHLP12NB151KB
LHLP12NB151KB datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD