LHLP10NB101KB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LHLP10NB101KB
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 100UH 900MA 300MOHM TH
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Series :
LH, LP Type
Inductance :
100μH
Inductance Frequency - Test :
796kHz
Package / Case :
Radial, Vertical Cylinder
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Through Hole
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Current Rating (Amps) :
900mA
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.433Dia 11.00mm
Tolerance :
±10%
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Datasheets
LHLP10NB101KB
LHLP10NB101KB datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD