LHLP10TB470MB
Mfr.Part #
LHLP10TB470MB
Description
FIXED IND 47UH 1.3A 150 MOHM TH
Size / Dimension :
0.433Dia 11.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Inductance :
47μH
Current Rating (Amps) :
1.3A
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Tolerance :
±20%
Datasheets
LHLP10TB470MB
LHLP10TB470MB datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD