LHL13TB682JB
Mfr.Part #
LHL13TB682JB
Description
FIXED IND 6.8MH 250MA 5.6 OHM TH
Height Seated (Max) :
0.669 17.00mm
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Inductance :
6.8mH
Size / Dimension :
0.551Dia 14.00mm
Current Rating (Amps) :
250mA
Frequency - Self Resonant :
380kHz
Tolerance :
±5%
Q @ Freq :
30 @ 252kHz
DC Resistance (DCR) :
5.6Ohm Max
Inductance Frequency - Test :
252kHz
Datasheets
LHL13TB682JB
LHL13TB682JB datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD