LHL13TB1R8MB
Mfr.Part #
LHL13TB1R8MB
Description
FIXED IND 1.8UH TH
Height Seated (Max) :
0.669 17.00mm
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Inductance :
1.8μH
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.551Dia 14.00mm
Datasheets
LHL13TB1R8MB
LHL13TB1R8MB datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD