LHL13NB680KQS
Mfr.Part #
LHL13NB680KQS
Description
FIXED IND 68UH 2.4A 70 MOHM TH
Height Seated (Max) :
0.669 17.00mm
Inductance :
68μH
DC Resistance (DCR) :
70mOhm Max
Q @ Freq :
50 @ 2.52MHz
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Tolerance :
±10%
Frequency - Self Resonant :
4.4MHz
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Size / Dimension :
0.551Dia 14.00mm
Current Rating (Amps) :
2.4A
Datasheets
LHL13NB680KQS
LHL13NB680KQS datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD