LHL13NB152JQS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LHL13NB152JQS
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.5MH 450MA 1.8 OHM TH
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating (Amps) :
450mA
Mounting Type :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Inductance Frequency - Test :
252kHz
Material - Core :
Ferrite
Size / Dimension :
0.551Dia 14.00mm
DC Resistance (DCR) :
1.8Ohm Max
Shielding :
Unshielded
Height Seated (Max) :
0.669 17.00mm
Inductance :
1.5mH
Tolerance :
±5%
Series :
LH, L Type
Frequency - Self Resonant :
830kHz
Package / Case :
Radial, Vertical Cylinder
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Q @ Freq :
40 @ 252kHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
LHL13NB152JQS
LHL13NB152JQS datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD