LHL10TF563J
Mfr.Part #
LHL10TF563J
Description
FIXED IND 56MH 36MA 170 OHM TH
Tolerance :
±5%
Q @ Freq :
30 @ 79.6kHz
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Current Rating (Amps) :
36mA
Frequency - Self Resonant :
100kHz
Inductance :
56mH
DC Resistance (DCR) :
170Ohm Max
Height Seated (Max) :
0.551 14.00mm
Size / Dimension :
0.433Dia 11.00mm
Datasheets
LHL10TF563J
LHL10TF563J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD