LHL10TB471US
Mfr.Part #
LHL10TB471US
Description
FIXED IND 470UH 570MA 840MOHM TH
Inductance Frequency - Test :
796kHz
DC Resistance (DCR) :
840mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.551 14.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Q @ Freq :
30 @ 796kHz
Current Rating (Amps) :
570mA
Size / Dimension :
0.433Dia 11.00mm
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Inductance :
470μH
Frequency - Self Resonant :
1.7MHz
Datasheets
LHL10TB471US
LHL10TB471US datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD