LHL10TB333J
Mfr.Part #
LHL10TB333J
Description
FIXED IND 33MH 56MA 76 OHM TH
Inductance :
33mH
Height Seated (Max) :
0.551 14.00mm
Special Feature :
Q MEASURED AT 0.0796 MHZ
Lead Free :
Lead Free
Q Factor :
40
Number of Functions :
1
Series :
LH, L Type
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Material - Core :
Ferrite
Packing Method :
Ammo Pack
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.433Dia 11.00mm
Lead Length :
5mm
Mount :
Through Hole
Frequency - Self Resonant :
140kHz
Terminal Shape :
Wire
Packaging :
Tape and Box (TB)
Q @ Freq :
40 @ 79.6kHz
Lead Diameter :
0.6 mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Spacing :
5mm
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Package / Case :
Radial, Vertical Cylinder
Shape/Size Description :
CYLINDRICAL PACKAGE
Inductor Application :
RF INDUCTOR
DC Resistance (DCR) :
76Ohm Max
Height :
14mm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Lead/Base Style :
Radial
Current Rating :
560mA
Construction :
Tubular
Tolerance :
±5%
Test Frequency :
1kHz
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
HTS Code :
Max DC Current :
56mA
Number of Terminations :
2
Datasheets
LHL10TB333J
TAIYO YUDEN LHL10TB333J
LHL10TB333J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD