LHL10TB220KB
Mfr.Part #
LHL10TB220KB
Description
FIXED IND 22UH 2.1A 61 MOHM TH
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Height Seated (Max) :
0.551 14.00mm
Inductance :
22μH
Q @ Freq :
60 @ 2.52MHz
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Current Rating (Amps) :
2.1A
Size / Dimension :
0.433Dia 11.00mm
Frequency - Self Resonant :
8.6MHz
DC Resistance (DCR) :
61mOhm Max
Datasheets
LHL10TB220KB
LHL10TB220KB datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD