LHL10NB471KB
Mfr.Part #
LHL10NB471KB
Description
FIXED IND 470UH 570MA 840MOHM TH
Inductance :
470μH
Height Seated (Max) :
0.551 14.00mm
Tolerance :
±10%
Q @ Freq :
30 @ 796kHz
Current Rating (Amps) :
570mA
Inductance Frequency - Test :
796kHz
Frequency - Self Resonant :
1.7MHz
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Size / Dimension :
0.433Dia 11.00mm
DC Resistance (DCR) :
840mOhm Max
Datasheets
LHL10NB471KB
LHL10NB471KB datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD