LHL08TB680KS
Mfr.Part #
LHL08TB680KS
Description
FIXED IND 68UH 1A 200 MOHM TH
Q @ Freq :
35 @ 2.52MHz
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Frequency - Self Resonant :
7MHz
Height Seated (Max) :
0.374 9.50mm
LH, L Type
Current Rating (Amps) :
1A
Tolerance :
±10%
Inductance :
68μH
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Datasheets
LHL08TB680KS
LHL08TB680KS datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD