LHL08TB4R7L
Mfr.Part #
LHL08TB4R7L
Description
FIXED IND 4.7UH 3A 25 MOHM TH
DC Resistance (DCR) :
25mOhm Max
Inductance :
4.7μH
Inductance Frequency - Test :
7.96MHz
Height Seated (Max) :
0.374 9.50mm
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Frequency - Self Resonant :
30MHz
Operating Temperature :
-25°C~105°C
LH, L Type
Factory Lead Time :
4 Weeks
Q @ Freq :
40 @ 7.96MHz
Ferrite
Current Rating (Amps) :
3A
Tolerance :
±15%
Published :
Datasheets
LHL08TB4R7L
LHL08TB4R7L datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD