LHL08TB122JS
Mfr.Part #
LHL08TB122JS
Description
FIXED IND 1.2MH 220MA 3.2 OHM TH
Tolerance :
±5%
Inductance :
1.2mH
Frequency - Self Resonant :
1.4MHz
Current Rating (Amps) :
220mA
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Q @ Freq :
45 @ 252kHz
Inductance Frequency - Test :
252kHz
Height Seated (Max) :
0.374 9.50mm
DC Resistance (DCR) :
3.2Ohm Max
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
LHL08TB122JS
LHL08TB122JS datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD