LHL06TB820K
Mfr.Part #
LHL06TB820K
Description
FIXED IND 82UH 230MA 1.2 OHM TH
Packaging :
Tray
DC Resistance (DCR) :
1.2Ohm Max
Frequency - Self Resonant :
7MHz
Tolerance :
±10%
Q @ Freq :
50 @ 2.52MHz
Inductance :
82μH
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Rated Current-Max :
0.23A
Size / Dimension :
0.268Dia 6.80mm
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Test Frequency :
2.52MHz
Current Rating :
230mA
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Datasheets
LHL06TB820K
TAIYO YUDEN LHL06TB820K
LHL06TB820K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD