LHL06TB472J
Mfr.Part #
LHL06TB472J
Description
FIXED IND 4.7MH 33MA 42 OHM TH
CYLINDRICAL PACKAGE
Max DC Current :
33mA
Frequency - Self Resonant :
1.1MHz
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Current Rating :
33mA
Size / Dimension :
0.268Dia 6.80mm
EAR99
Lead Pitch :
5mm
Inductance :
4.7mH
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Test Frequency :
252kHz
Packaging :
Tray
DC Resistance (DCR) :
42Ohm Max
Q @ Freq :
50 @ 252kHz
Datasheets
LHL06TB472J
TAIYO YUDEN LHL06TB472J
LHL06TB472J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD