LHL06NB821K
Mfr.Part #
LHL06NB821K
Description
FIXED IND 820UH 75MA 7.9 OHM TH
Tolerance :
±10%
Frequency - Self Resonant :
2.5MHz
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Current Rating :
75mA
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Q @ Freq :
50 @ 796kHz
DC Resistance (DCR) :
7.9Ohm Max
Test Frequency :
796kHz
Size / Dimension :
0.268Dia 6.80mm
Inductance :
820μH
Rated Current-Max :
0.075A
Inductance Frequency - Test :
796kHz
Packaging :
Bulk
Datasheets
LHL06NB821K
TAIYO YUDEN LHL06NB821K
LHL06NB821K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD