LHL06NB682J
Mfr.Part #
LHL06NB682J
Description
FIXED IND 6.8MH 26MA 74 OHM TH
Inductance Frequency - Test :
252kHz
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Size / Dimension :
0.268Dia 6.80mm
Test Frequency :
252kHz
Packaging :
Bulk
Frequency - Self Resonant :
900kHz
Current Rating :
26mA
Inductance :
6.8mH
Tolerance :
±5%
Q @ Freq :
50 @ 252kHz
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
DC Resistance (DCR) :
74Ohm Max
Rated Current-Max :
0.026A
Datasheets
LHL06NB682J
TAIYO YUDEN LHL06NB682J
LHL06NB682J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD