LDH-45B-500WDA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LDH-45B-500WDA
Manufacturer
MEAN WELL
Description
LED DRVR CC BOOST 36-86V 500MA
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Mounting Type :
Chassis Mount
Dimming :
DALI
Series :
LDH-45
Voltage - Input (Max) :
32VDC
Current - Output (Max) :
500mA
Type :
Constant Current
Feature :
Remote On/Off, OVP, SCP
Factory Lead Time :
15 Weeks
Topology :
Boost
Voltage - Output :
36V~86V
Cable Length :
100mm
Voltage - Input (Min) :
18VDC
Termination Style :
Wire Leads
Approval Agency :
CE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~70°C
Size / Dimension :
2.95Lx2.09W x 0.89 H 74.9mmx53.1mmx22.6mm
Efficiency :
94%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
43W