LD40W-45-C0900-RD
Mfr.Part #
LD40W-45-C0900-RD
Description
LED DRIVER AC/DC CC 16-45V 900MA
Stock
25
In Stock :
25
Product Category :
Series :
LD40W
Topology :
AC DC Converter
Mount :
Panel
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Output Power :
40.5W
Efficiency :
85%
Feature :
OCP, OVP, SCP
Power (Watts) :
40W
Published :
2014
Size / Dimension :
3.78Lx2.80W x 1.26 H 96.0mmx71.1mmx32.0mm
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Operating Temperature :
-30°C~60°C
Current - Output (Max) :
900mA
Voltage - Output :
16V~45V
Voltage - Isolation :
3.75kV