LD40W-09-C4450-RD
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LD40W-09-C4450-RD
Manufacturer
EPtronics, Inc.
Description
LED DRIVER AC/DC CC 3-9V 4.45A
Manufacturer :
EPtronics, Inc.
Product Category :
Power (Watts) :
40W
Voltage - Isolation :
3.75kV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Approval Agency :
CE, cURus, FCC
Size / Dimension :
3.78Lx2.80W x 1.26 H 96.0mmx71.1mmx32.0mm
Topology :
AC DC Converter
Termination Style :
Wire Leads
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
82%
Mounting Type :
Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
IP66
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Operating Temperature :
-30°C~60°C
Feature :
OCP, OVP, SCP
Voltage - Output :
3V~9V
Series :
LD40W
Current - Output (Max) :
4.45A
Number of Outputs :
1
Voltage - Input (Min) :
90VAC