LD40W-36-C1100
Mfr.Part #
LD40W-36-C1100
Description
LED DRIVER AC/DC CC 12-36V 1.1A
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Efficiency :
85%
Operating Temperature :
-30°C~60°C
Current - Output (Max) :
1.1A
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Output Power :
39.6W
Voltage - Output :
12V~36V
Topology :
AC DC Converter
Dimming :
Analog, PWM
Published :
Feature :
OCP, OVP, SCP
Power (Watts) :
40W
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
LD40W
Mount :
Panel
Voltage - Isolation :
3.75kV
Type :
Constant Current
Size / Dimension :
3.78Lx2.80W x 1.26 H 96.0mmx71.1mmx32.0mm