LCRNJ12565GL151MN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LCRNJ12565GL151MN
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 150UH 1.54A 208MOHM SM
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
1.8A
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Product Category :
Power Inductors - SMD
Tolerance :
±20%
Height - Seated (Max) :
0.270" (6.85mm)
DC Resistance (DCR) :
173mOhm
Package / Case :
Nonstandard
Product Type :
Fixed Inductors
RoHS :
Details
Package :
Tape and Reel (TR)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Height :
6.5 mm
Width :
12.5 mm
Length :
12.5 mm
Product Status :
Active
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Qualification :
AEC-Q200
Current Rating (Amps) :
1.54 A
Supplier Device Package :
Frequency - Self Resonant :
Core Material :
Wirewound
Features :
Material - Core :
Ferrite
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Series :
LCRN
Q @ Freq :
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
150 µH
Shielding :
Shielded
Termination Style :
SMD/SMT
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Mounting Style :
PCB Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Type :
Wirewound
Brand :
Product :
Power Inductors
Datasheets
LCRNJ12565GL151MN
TAIYO YUDEN LCRNJ12565GL151MN
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD