LCRNJ10145GL150MN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LCRNJ10145GL150MN
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 15UH 3A 45.8 MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Series :
LCRN
Package :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
DC Resistance (DCR) :
38.1mOhm
Current - Saturation (Isat) :
3.44A
Product Category :
Power Inductors - SMD
Type :
Wirewound
Current Rating (Amps) :
3 A
Tolerance :
±20%
Features :
Shielding :
Shielded
Frequency - Self Resonant :
Product :
Power Inductors
RoHS :
Details
Size / Dimension :
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Brand :
Termination Style :
SMD/SMT
Product Type :
Fixed Inductors
Height - Seated (Max) :
0.191" (4.85mm)
Q @ Freq :
Inductance :
15 µH
Material - Core :
Ferrite
Supplier Device Package :
Datasheets
LCRNJ10145GL150MN
TAIYO YUDEN LCRNJ10145GL150MN
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD