LCMB300-20-6
Mfr.Part #
LCMB300-20-6
Description
CONN TERM RECT RING 300MM #M20
Published :
ECCN Code :
EAR99
Stud/Tab Size :
M20 Stud
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Diameter - Ring ID :
0.866 (22.00mm)
HTS Code :
Length - Overall :
4.827 122.61mm
Diameter - Barrel ID :
0.925 (23.50mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Contact Finish :
Tin
Diameter - Barrel OD :
1.142 (29.01mm)
Wire Gauge :
300mm2
Width - Outer Edges :
1.673 42.49mm
Tab Thickness :
0.209 5.31mm
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
4 Weeks
Series :
LCMB
Length :
122.6058mm