LCFE160804A180TG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LCFE160804A180TG
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
0603 (1608 Metric), 10 Lead
Datasheet
Download
Description
CMC 100MA 4LN 18 OHM SMD ESD
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Common Mode Chokes
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Impedance @ Frequency :
18Ohm @ 100MHz
Reach Compliance Code :
Unknown
Package / Case :
0603 (1608 Metric), 10 Lead
DC Resistance (DCR) (Max) :
6Ohm
Voltage - Rated DC :
5V
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height (Max) :
0.022 0.55mm
Current Rating (Max) :
100mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Filter Type :
Signal Line
Feature :
ESD
Series :
LCFE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Lines :
4
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Datasheets
LCFE160804A180TG
Littelfuse LCFE160804A180TG
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN 2 POLE
    CONN 3 POLE
    CONN 4 POLE
    SEAL BEAM CONN
    COMPLETE LOW COST FAIR 15P PLUG
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD